Aleksandra Langiewicz – absolwentka studiów licencjackich kierunku fizjoterapia na Wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego , kontynuuje studia magisterskie. Już podczas trwania studiów zauważyła, że zakres wiedzy akademickiej jest zbyt wąski by móc sprostać problemom czy dolegliwościom pacjentów. Z tego powodu już podczas trwania studiów podjęła kroki do samodoskonalenia przez książki, artykuły, kursy, warsztaty czy choćby wolontariat w klubie siatkarskim Impel Wrocław.

Jak mówi Ola, od dawna miała w sobie potrzebę niesienia pomocy innym ludziom, a kontakty z innymi ludźmi są dla niej inspirujące. Piętnaście lat uprawiania judo sprawiło, że wiele dolegliwości i kontuzji zna od podszewki. Doskonale dogaduje się ze sportowcami, co zaowocowało współpracą z Polskim Związkiem Judo oraz zawodnikami Wrocławskich Klubów Sportowych.

W swojej pracy wykorzystuje różne metody terapeutyczne w celu jak najlepszej optymalizacji stanu zdrowia pacjenta. Zawsze zwraca uwagę na współpracę fizjoterapeuta-pacjent, by zaangażować go w proces terapii, który charakteryzuje indywidualne podejście i empatia w stosunku do pacjenta. Ludzki organizm traktuje jako niesamowitą zagadkę z dużym potencjałem samoleczenia, który to proces stara się usprawnić. Silna chęć pomocy drugiemu człowiekowi owocuje ciągłym rozwojem oraz zdobywaniem coraz szerszej wiedzy na temat ludzkiego organizmu.