Iwona Surdyk – wieloletni członek zespołu pracowników Centrum Leczenia Bólu we Wrocławiu. Reiki II stopnia zdobyła w 2009 w Akademii Reiki Wrocław prowadzonej przez Sebastiana Leosza. W swojej pracy energoterapeutycznej opiera się na właściwej intencji oraz wibracji dostosowanej do potrzebującego.Otwarta,ciepła i empatyczna co stwarza pozytywną atmosferę podczas terapii.

REIKI – energoterapia w oparciu o tradycyjna linię  przekazu USUI SHIKI RYOHO. Holistyczna metoda relaksacji, wspomagająca leczenie i regenerację organizmu oraz doskonałe uzupełnienie medycyny akademickiej i niekonwencjonalnej.

ZAKRESY DZIAŁANIA:

  • likwidowanie skutków nerwic i stresu
  • regeneracja systemu immunologicznego organizmu
  • przywracanie równowagi emocjonalnej
  • głębokie odprężenie
  • zredukowanie napięcia mięśniowego
  • poprawa działania obiegu krwi i limfatycznego

 

System reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna chińska), czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle i duchu), jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzenia owej harmonii. Jeśli chodzi o ciało (według wschodniej medycyny ożywiane przez nieustanne krążenie energii życiowej przez specjalne kanały – meridiany), zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, zablokowanie meridianu, przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem.

Reiki ma usuwać te zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach. Osoba praktykująca reiki pobiera energię przez czakrę korony (Sahasrara), a oddaje Pacjentowi przez czakry znajdujące się na wewnętrznej stronie dłoni, stosując nakładanie rąk na określone miejsca na ciele. Przekazujący, a zwykle również osoba poddawana zabiegowi reiki, może odczuwać energię reiki, jako umiejscowione uczucie ciepła, zimna, nacisku lub mrowienia. Rodzaj odczuć zależy zarówno od rodzaju techniki użytej przez praktykującego, jak i od rodzaju problemu występującego u Pacjenta.

Reiki nie jest religią i nie zastępuje jej, nie jest też filozofią. Jest energią i sztuką jej wykorzystania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach przekazanych przez Mikao Usui.

 

OPIS ZABIEGU
Zabieg trwa około 50 minut a osoba poddająca się zabiegowi przyjmuje pozycję leżącą. W trakcie terapii następuje stan głębokiego relaksu i odprężenia. Terapeuta wykonuje zabieg poprzez przykładanie dłoni w określony technikami reiki sposób. Uzupełnia go w razie potrzeby o ułożenia intuicyjne. Ilość zabiegów jest uzależniona od ogólnego stanu zdrowia i zapotrzebowania Pacjenta. Osoba poddająca się zabiegom reiki ma WOLNĄ WOLĘ – to ona decyduje, jak intensywnej pracy potrzebuje i jak wykorzysta nabytą energię.

Umów się na wizytę:

pol_2