terapia-manualna-wroclaw

Na czym polega leczenie terapią manualną?

Terapia manualna rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania pacjenta. Następnie w zależności od przyczyny dolegliwości – czy jest to nerw, staw, mięsień czy więzadło, terapeuta stosuje odpowiednią metodę leczenia:

 • mobilizacje (oddziaływanie na stawy w celu poprawy i zwiększenia ruchomości w stawach – trakcje, ślizgi),
 • manipulacje (to technika szybka, przede wszystkim uruchamiająca staw, której często towarzyszy tzw. kliknięcie lub chrupnięcie w stawie),
 • masaż (oddziaływanie na tkanki miękkie:  skórę, mięśnie, powięzie, nerwy, wiązadła ,ścięgna, okostną, organy wewnętrzne),
 • stretching (rozciąganie),
 • neuromobilizację (to techniki służące przywróceniu prawidłowej ruchomości nerwów).

Co leczymy terapią manualną:

 • bóle głowy, migreny,
 • bóle kręgosłupa,
 • skrzywienia kręgosłupa,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa i kończyn,
 • wady postawy,
 • drętwienie kończyn,
 • ograniczenia zakresów ruchu w stawach m.in. po urazach, złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, zabiegach operacyjnych,
 • rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego, uszkodzenie łąkotek,
 • nerwobóle,
 • stany napięcia mięśni,
 • przemęczenie,
 • zaburzenia snu,
 • paluch koślawy tzw. hallux valgus.

Ponadto pacjent otrzymuje wskazania dotyczące czynności życia codziennego – m.in. najlepszej pozycji do spania, siedzenia, podnoszenia ciężkich przedmiotów, unikania sytuacji stanowiących zagrożenie dla stanu zdrowia pacjenta.

Terapeuci:

p1a

Marcin Pochojka
Właściciel Pracowni Zdrowia, fizjoterapeuta, masażysta, prezes Krajowej Sekcji Niewidomych Masażystów i Fizjoterapeutów.  , fizjoterapeuta Polskiej kadry olimpijskiej w Judo, Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, wykładowca akademicki. Certyfikowany specjalista m.in. terapii Cranio-Sacralnej Upledgera (czaszkowo-krzyżowej), oraz terapii manualnej wg koncepcji Plaatsmana, Współpracuje z instytutem Upledgera z Florydy w USA, będąc jednym z jego przedstawicieli w Polsce.

Autor bloga z poradami zdrowotnymi www.pochojka.pl

Marcel-Mieszkalski

 

Marcel Mieszkalski
Fizjoterapeuta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Specjalista w zakresie osteopatii i terapii manualnej. Prowadził warsztaty na Akademii Wychowania Fizycznego z zakresu Diagnostyki w fizjoterapii, Anatomii Palpacyjnej, Taśm Mięśniowo-Powięziowych oraz Diagnostyki i terapii miednicy. Pogłębia swoją wiedze i umiejętności będąc aktywnym uczestnikiem licznych konferencji naukowych i szkoleń podyplomowych z zakresu fizjoterapii i osteopatii.

Autor bloga dla fizjoterapeutów: www.fizjopassion.pl

Dariusz Kowalski – Magister fizjoterapii, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, asystent w Akademii Osteopatii w Krakowie, wykładowca akademicki na Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu, gdzie prowadzi zajęcia z Terapii Manualnej. Uczestnik wielu szkoleń i konferencji w dziedzinie Osteopatii w Polsce jak i za granicą. W gabinecie swoją pracę opiera na założeniach medycyny osteopatycznej, której celem jest zlikwidowanie źródła problemu, a nie jedynie objawów.

Zachariasz Pryga – absolwent wydziału Fizjoterapii AWF w Krakowie, miłośnik sportu i holistycznego podejścia do zdrowia. Jako rehabilitant sportowy współpracuje m.in. z zawodnikami Kadry Narodowej Lekkiej Atletyki, pomaga także w przygotowaniach zawodników uprawiających sporty walki, zarówno trenujących zawodowo, jak juniorów i amatorów tej formy ruchu.

 

Jolanta Morawska- osteopata, fizjoterapeuta, terapeuta manualny, trener przygotowania motorycznego. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem zdobytym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest bardzo ciepłą i otwartą osobą, która traktuje swoją pracę z wyjątkowym oddaniem. Jej zaangażowanie, wiedza i umiejętności oraz ciągła chęć rozwoju pozwalają na szybką diagnozę i dobór odpowiedniej do potrzeb Pacjenta terapii.

Konrad Paprocki – absolwent AWF we Wroclawiu z tytułem magistra fizjoterapii.W terapii stosuje techniki osteopatyczne, techniki mięśniowo-powięziowe,  terapie manualną oraz kinesjology taping.

Aleksandra Leśko – absolwentka Wydziału Fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studentka Akademii Osteopatii w Krakowie.Ciało człowieka jest dla niej jednością, a wszystkie jego sfery są ze sobą w ciągłych relacjach dlatego podczas pracy z Pacjentem stara się przywrócić równowagę w organizmie, a także nauczyć Pacjenta, jak ją utrzymać

 
 

Czas zabiegu: 45 – 60 min.

Umów się na wizytę: 570 155 000